יום חמישי, 19 במאי 2011

לייק לספר התורה!!! כנסו כנסו!!!!! omG שולתתתתתת

חברת אל-על יצאה ביוזמה חדשה ומבורכת. כתיבת ספר תורה לאחדות עם ישראל. זהו אתר הבית של היוזמה.  במקום להסביר את הפרוייקט במילותי שלי, אני פשוט אצטט מתוך אתר הבית על מהות היוזמה:

ברוכים הבאים למערכת כתיבת "ספר תורה אל על לאחדות ישראל" ביוזמתו של אליעזר שקדי, מנכ"ל אל על, שמטרתה לבטא את היותה של אל על "הכנפיים האזרחיות" של מדינת ישראל והעם היהודי כולו. 
ספר התורה, בממדים המותאמים להטסה, יעמוד לרשות ראשי המדינה וצוותי אל על בטיסות מיוחדות, בעלות משמעות לאומית והיסטורית. 
ספר התורה ישמש את מתפללי בית-הכנסת בקמפוס החברה בכל ימות השנה. אל על מזמינה ראשי קהילות יהודיות בעולם, חברי מועדון הנוסע המתמיד ואנשי אל על לכתוב אות בספר התורה של החברה, ללא כל עלות.

באמת יוזמה יפה, ראויה ומבורכת. אז איך זה עובד, תשאלו? פשוט מאוד. להלן התהליך (עברתי אותו בעצמי): כל גולש בוחר אות כרצונו מתוך ספר התורה, ובמידה ואות זו פנויה - הוא עובר לשלב ב' (שימו לב: ישנם לא מעט "אותיות בתהליך כתיבה", אז כדאי להזדרז). שם יש לרשום את שמך ושם אמך (חובה), ולאחר אישור התקנון יש לעבור לשלב ג'. בשלב זה יש להזין פרטים אישיים: שם פרטי ומשפחה (כנראה ששם פרטי הוא לא מה שהקלדנו בשלב הקודם) וכמובן דואר אלקטרוני. לאחר לחיצה על המשך מופיע הכיתוב: "התהליך בביצוע" (כנראה שבזמן זה ממש האות נכתבת). לאחר מספר שניות מופיע "בקשתך נשלחה בהצלחה". ובאמת. תוך כמה שניות תקבלו במייל המאשר באנגלית: Thank you for writing a letter in the EL AL Sefer Torah. 
זוהי תעודת ההוקרה. מזל טוב ויישר כוחך. כתבת אות בספר התורה לאחדות ישראל בחסות אל-על.  ונדגיש: כל זאת בחינם! לא תמורה. הכל תרומתה של אל-על.
אגב, מכיוון ששמי הפרטי מופיע בספר תורה מספר פעמים, רציתי לרשום במקום אות אחת - את כל המילה. אפילו הייתי מוכן להקליק אישור מספר פעמים לצורך כך! חבל שאין אפשרות כזאת, אולי ישופר בגרסה הבאה.
למקרה שאתם עדיין ספקניים לגבי רצינות הפרוייקט, הנה הדף שמתאר את תהליך הכתיבה:
כחלק מהתהליך המבורך של שילוב טכנולגיות מתקדמות בכל תחומי החיים, בייחוד בדת ישראל, אני מעוניין להציע אפליקציה נוספת:
בעילת מצווה.
לכל אלו שטרם הספיקו או שלא מסתדר להם מסיבה כלשהיא, מוצעת האפליקציה בה תוכלו בלחיצת כפתור און-ליין לקיים את המצווה החשובה. אין צורך להצטייד בחפצים אישיים. לא לשכוח לשם ייחוד. הזינו פרטים (לא לשכוח: שם האם חובה), ולחצו להמשך. תהליך הביצוע כאן אמנם יהיה ארוך מאשר כתיבת אות, אך עדיין זמן בגבולות הסביר בהחלט. תעודת הערכה תשלח למייל עם השלמת הפעולה. תודה ותזכו לבנים זכרים.
למעשה, כשחושבים על זה, אין סיבה להצטמצם למצוות אישיות או מקומיות. למה לא לחשוב בגדול. הקרבת קרבן (יש לבחור בין חטאת לתודה) או בניית בית המקדש השלישי.
בנימה רצינית יותר, חשוב להבהיר כי אני האחרון שיידחה יוזמות המנסות לשלב את המסורות הדתיות עם הקדמה הטכנולוגית. אם רב חשוב יפסוק כי הפלאפון יכול להקריא לך כל ערב את ספירת העומר של אותו היום, ועניית אמן תוציא אותך ידי חובה, אני האחרון שיתנגד לכך. 
אבל אני בהחלט חושב כי יש גבול לנהירה העיוורת והכל כך טיפשית הזאת כלפי המדיה החברתית, או הטרנד האחרון, ולהדביק עליו תוויות קדושות. כדי לכתוב אות - צריך לכתוב אות. כבוד התורה דורש שאנשים (גם יו"ר אל-על כלול כאן) יתייחסו לעצמם ברצינות.
תזכו למצוות.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ארכיון הבלוג